رهبر معظم انقلاب:مجرمان بدون توجه به وابستگی سازمانی، به مجازات برسند


ایشان در تشریح مسئله اصلی پس از انتخابات افزودند: نظام اسلامی با پیشرفتهای متعدد سالهای اخیر، در مرحله‌ای عالی از امتیاز و آبروی منطقه‌ای و جهانی قرار داشت و مشارکت 85 درصدی و پرشکوه ملت بر این موقعیت می‌افزود اما ناگهان حرکتی برای نابود کردن این حادثه افتخارآمیز صورت گرفت که به اعتقاد من از قبل طراحی شده بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: من، پیش قراولان حوادث اخیر را به دست نشاندگی بیگانگان از جمله آمریکا و انگلیس متهم نمی‌کنم چرا که این موضوع برای من ثابت نشده است اما تردیدی وجود ندارد که این جریان، چه مسئولان و پیش قراولان آن بدانند و چه ندانند جریانی حساب شده بود. البته طراحان این جریان یقین نداشتند که طرح آن‌ها اجرایی می‌شود اما تحرکات بعضی افراد پس از انتخابات، آن‌ها را امیدوار کرد به گونه‌ای که طراحان اصلی با گسیل همه وسائل و امکانات رسانه‌ای و الکترونیکی خود به میدان، حضور خود و عواملشان را در صحنه تشدید کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شکست این توطئه تأکید کردند: خوشبختانه دشمنان همچنان مسائل ایران را بد می‌فهمند و ملت ایران را نمی شناسند به همین علت در حوادث اخیر نیز از ملت تو دهنی و سیلی خوردند اما هنوز ناامید نیستند و ماجرا را رها نمی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم هوشیاری مردم به ویژه همه دانشجویانی که به اسلام، ایران و آینده خود علاقمندند، افزودند: طراحان حوادث اخیر، صحنه گردانانی دارند و صحنه گردانان دیگری نیز پیدا می کنند البته همه تحرکات و تحریکات آنان به فضل الهی، شکست خواهد خورد اما هوشیاری و بیداری آحاد مردم به ویژه جوانان ضرر و زیان اینگونه تحرکات و جریانها را کاهش می دهد.

ایشان درباره حوادث پس از انتخابات همچنین خاطرنشان کردند: اصل حوادث خیلی خلاف انتظار نبود اما اشخاصی که وارد صحنه شدند خلاف انتظار ما بود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان درباره حمایتهای رهبری از دولت و رئیس جمهور خاطرنشان کردند: دولت کنونی و رئیس جمهور محترم، مثل همه انسانها، دارای نقاط ضعف و قوت هستند و بنده فقط از نقاط قوت حمایت می‌کنم و هرکس دیگری نیز این گرایش، تحرک و جدیت را از خود نشان دهد مورد حمایت من خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه خاطرنشان کردند: تأکید بر نقاط ضعف، به سیاه نمایی و ناامیدی می انجامد ضمن اینکه موضع گیری علنی در مقابل نقاط ضعف، بسیاری از مواقع به حل مشکل کمکی نمی کند بنابراین و براساس منطق، فقط هنگامی که چاره دیگری نباشد باید در مقابل نقاط ضعف، موضع علنی گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ نرم عظیمی که دشمنان در مقابل ملت ایران و نظام اسلامی به راه انداخته اند، نخبگان فکری از جمله دانشجویان را به هوشیاری و فعالیت مبتنی بر فکر و تدبر در این عرصه فراخواندند و افزودند: دانشجویان عزیز، افسران جوان ایران و جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جریان شیطانی متکی بر زور و تزویر و پول هستند.

ایشان در تبیین علت دشمنی سلطه گران با جمهوری اسلامی، به موقعیت استراتژیک امت اسلامی در مناطق حساس جهان اشاره کردند و افزودند: در این منطقه بسیار حساس، جمهوری اسلامی با قدرت روز افزون خود در مقابل سلطه گران جهانی ایستاده است و طبعاً شبکه بزرگ صهیونیستی، کمپانیهای جهانی و مراکز پولی که عرصه سیاسی آمریکا و اروپا را نیز هدایت و اداره می‌کنند قدرت عظیم ملت ایران و جمهوری اسلامی را دشمن می‌پندارند و با آن مقابله می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تداوم خصومت زورگویان جهانی با نظام اسلامی خاطرنشان کردند: این توطئه‌ها تنها هنگامی پایان خواهد یافت که ایران به همت جوانانش از لحاظ علمی – اقتصادی و امنیتی به نقطه ای برسد که امکان آسیب رساندن به آن، نزدیک به صفر شود و به همین علت است که بنده همیشه دانشگاه‌ها را به تولید علم و نهضت نرم‌افزاری فرامی‌خوانم چرا که برتری علمی را یک رکن امنیت بلندمدت کشور می دانم.

ایشان با هشدار به دانشجویان و دانشگاهیان درباره طرح دشمنان برای ایجاد اختلال در کار علمی دانشگاهها افزودند: همه مراقبت کنند در این مسائل سیاسی کوچک و حقیر، کار علمی دانشگاهها و کلاسها و مراکز تحقیقاتی دچار آسیب نشود و هدف آشکار و مشخص دشمن برای اینکه حداقل مدتی دانشگاهها را به تعطیلی و تشنج و اختلال بکشاند محقق نگردد.

رهبر انقلاب اسلامی، نگاه امیدوارانه و خوشبینانه به آینده را باعث تقویت جبهه ملت ایران در مقابل جنگ نرم دشمنان دانستند و افزودند: این خوش‌بینی، متکی بر تحلیلِ واقع‌بینانه است و جوانان عزیز دانشجو باید ضمن پرهیز از افراط و تفریط در برخورد با مسائل مختلف و با تکیه بر فکر و تدبر و تأمل، به وظایف سنگین خود در پیشرفت علمی کشور و دفاع از ایران عزیز در مقابل جنگ نرم بیگانگان طمع ورز ادامه دهند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار آقایان و خانمها:
- علیرضا آرامی نژاد – نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از دانشگاه بوعلی سینا همدان
- علی پیران نژاد – رتبه اول کارشناسی ارشد و برنده جایزه علمی بنیاد ملی نخبگان از دانشگاه تهران
- زهرا احمدی – عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت از دانشگاه الزهرا
- شعبان علیزاده – دانشجوی نمونه کشوری سال 1384 و رتبه اول کارشناسی ارشد و دانشجوی دکترای دانشگاه تربیت مدرس
- سعید سلیمانی – نماینده بسیج دانشجویی از دانشگاه علم و صنعت
- محمدعلی صمیمی – نخبه فعال فرهنگی از دانشگاه شهید رجایی
- مهدی اجرایی طوسی – نماینده اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل
- سیدمجتبی منتظری – از دانشگاه آزاد اسلامی- نماینده سازمان اسلامی دانشجویان ایران
- سارا مشحون – نخبه علمی، دارنده مدال از المپیاد بین المللی نجوم از دانشگاه صنعتی شریف
- سیدحسن فغان موملی – نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی از دانشگاه صنعتی شاهرود و علی عسگری – فعال دانشجویی از دانشگاه صنعتی شریف در سخنان خود بر این موارد تأکید کردند:
 
- تقویت اعتماد به نفس ملی به ویژه در مجامع دانشگاهی به عنوان زمینه افزایش شتاب نهضت نرم افزاری
- معرفی جذاب مفاخر و تاریخ پرافتخار علمی ایران به نسل جوان
- ضرورت تدوین مدل ایرانی – اسلامی برای پیشرفت علمی کشور
- پرهیز از وادادگی و احساس ضعف در مقابل پارادایم ها و گفتمانهای غالب غربی
- ضرورت رسیدگی قضایی سریع، قاطع و قانع کننده به حادثه کوی دانشگاه و دلجویی از دانشجویان آسیب دیده
- لزوم پاسخگویی مسببان و محرکان فتنه اخیر در مقابل افکار عمومی
- ضرورت بصیرت و هوشیاری نخبگان در قبال توطئه ها و فتنه ها
- توجه حقیقی به علوم انسانی به عنوان زیربنای رشد و پیشرفت جامعه و کشور
- برخورد بدون اغماض قوه قضاییه با فساد مالی و قانون شکنی در هر رده و سطحی
- ایستادگی قاطع و مدبرانه در مقابل هرگونه دخالت بیگانگان از جمله امریکا و انگلیس در امور داخلی ایران
- ضرورت بازخوانی عمیق اندیشه های راهبردی حضرت امام خمینی (ره) درباره «ولایت فقیه»
- راه اندازی سریعتر کرسی های آزاداندیشی در دانشگاهها
- تعامل بیشتر رئیس جمهور و دولت با نخبگان و گسترش حلقه مشاورت دولت
- لزوم شایسته سالاری و نفی دیدگاههای جنسیتی
- اطلاع رسانی دقیق و جامع درباره مسائل و رویدادها به افکار عمومی
- ضرورت ایجاد نظامی جامع برای تحقیقات دانشگاهی و جلوگیری از موازی کاری در پژوهشهای دانشجویی و دانشگاهی
- توجه کامل به الزامات چهارگانه دهه پیشرفت و عدالت یعنی «تقویت بنیه علمی – توجه به مطالبات روزافزون و به حق نسل دانشجو – تقویت روند عدالت خواهی نسل سوم و ترویج گفتمان «انقلاب، امام و رهبری»
- برنامه ریزی صحیح و کارآمد برای مقابله علمی و جامع با جنگ نرم و جنگ روانی بیگانگان
- برخورد هوشیارانه با ظهور جریان پیچیده نفاق جدید به عنوان نمادی از مسجد ضرار
- تقویت حرکتهای «جهادی» دانشجویی در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی، و پرهیز از دولتی شدن اینگونه فعالیتها
- درک پیام حقیقی حضور 85 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رأی اعتماد ملت به نظام مردم سالاری دینی
- تلاش بی وقفه همه مسئولان برای پاسخ به عدالت خواهی ملت
- تدبیر بیشتر مسئولان دستگاهها در مقابل حوادث مختلف اجتماعی – سیاسی
- نقد منصفانه و ارزیابی واقع بینانه عملکرد مسئولان
- اجرای همه اصول قانون اساسی از جمله اصول مربوط به تأمین معیشتی و اجتماعی قشرهای مختلف مردم

در پایان این دیدار نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد و دانشجویان، روزه خود را همراه با رهبر انقلاب اسلامی افطار کردند.

/ 6 نظر / 12 بازدید
مسعود

سلام دوست عزیز . آقا به وبلاگ ما هم سر بزن . ضرر نمی کنی [خجالت][خجالت] در ضمن اگه دوست داری تبادل لین هم انجام بدیم . شناختی مارو که ایشالله .[نیشخند]

ایران

با سلام بر دوستداران ایرانمان به موج ما بپیوندید شکایت رسمی بر کارهای اقای موسوی لینک ادرس http://www.mojeghanoon.com برای مبارزه با اوباشهایی با لباس سبز و به بهانه انتخابات دست بر بهم زدن کشورمان دارند برای همسو شدن با موج ما امضا نمایید لینک ادرس http://www.obash.info/Petition.aspx ما عهد میبندیم تا این اقایان محاکمه نشوند و از عملکرد اشتباه شان دست بر ندارند میاستیم ....................به وبلاگهای ما سر بزنید و اطلاع رسانی نمایید.......................... دست نوشته های یک دانشجو http://amirihosain.blogfa.com ************ امت حزب ا... http://moh1979.blogfa.com ************ ایران حامی http://kashanhami.blogfa.com ************ به احترام راستگوهای اعظم!!! میرحسین و BBC و VOA، بپاخیزید!!! http://tanzesabz.blogfa.com ************ 22 خرداد 1388 http://22kh1388.blogfa.com ************ محمود دوست داریم؟؟ http://dolatyar110.blogfa.com

سقاخونه

[گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل] دعوتین تا شراب معرفتی بنوشین از سقاخونه حس تون درباره کلمات مرقوم در وبلاگم بریزین رو در قالب جملات وبه من هدیه بدین [گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل]**.**[گل]

مسعود

دانشجو جان شما اول لینک شدی عزیز . با نام فقط ایران [چشمک]

سعید

زنده باد احمی نژاد و مقام رهبری

محمد

سلام دوست عزیز. firefox رو دانلود کردم. ولی وبلاگم با این مرورگر بهم ریخته نشون داده شد. میخواستم بدونم شما هم وبلاگ رو بهم ریخته می بینی؟