أین عمار!

أین عمار!

امیرالمؤمنین از تاریکى شب استفاده کرد و از اردوگاه خوارج عبور کرد، دید یکى دارد با صداى خوشى میخواند: «أمّن هو قانت ءاناء اللّیل»- آیه‏ى قرآن را نصفه شب دارد میخواند؛ با صداى خیلى گرم و تکان دهنده‏اى - یک نفر کنار حضرت بود، گفت: یا امیرالمؤمنین! به به! خوش به حال این کسى که دارد این آیه را به این قشنگى میخواند. اى کاش من یک موئى در بدن او بودم؛ چون او به بهشت میرود؛ حتماً، یقیناً؛ من هم با برکت او به بهشت میروم.

این گذشت، جنگ نهروان شروع شد. بعد که دشمنان کشته شدند و مغلوب شدند، امیرالمؤمنین آمد بالاسر کشته‏هاى دشمن، همین طور عبور میکرد و میگفت بعضى‏ها را که به رو افتاده بودند، بلندشان کنید؛ بلند میکردند، حضرت با اینها حرف میزد. آنها مرده بودند، اما میخواست اصحاب بشنوند. یکى را گفت بلند کنید، بلند کردند. به همان کسى که آن شب همراهش بود، حضرت فرمود: این شخص را میشناسى؟ گفت: نه. گفت: این همان کسى است که تو آرزو کردى یک مو از بدن او باشى، که آن شب داشت آن قرآن را با آن لحن سوزناک میخواند! اینجا در مقابل قرآن ناطق، امیرالمؤمنین (علیه افضل صلوات المصلّین) میایستد، شمشیر میکشد! چون بصیرت نیست؛ بصیرت نیست، نمیتواند اوضاع را بفهمد.

 

دانلود فایل صوتی

 (( حتما دانلود کنید))

 

منبع : بی سایه بان

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضی

سلام جناب دانشجو اخوی گل[گل] ممنون که سرزدی.مطلبت هم خیلی زیبا وقشنگ بود.[گل] فایل راهم دانلود کردک.بسیار زیبا بود.بازم ممنون التماس دعا/یاعلی مدد

كوروش

سرود رسمی تشکیلات راه سبز امید(رسا) : زکاخ سفید آمدست این نوید که آماده شد راه سبز امید بهشت این زمان بی گمان جای ماست که شعبان بی مخ نگهدار ماست به امّید بی بی سی قهرمان به یاری اوباش رذل زمان بُود گردن سبزمان بس کلفت زنم دلبخواهی همی حرف مفت دگر گشته پر کاسه صبرمان که پوسیده باشد همی عقلمان ز جا برکنم نام ایران زمین بود معنی راه سبزم همین

.: عاشقانه :.

سلام دوست عزیز خوبی؟؟ خوشحال می شم بهم سر بزنی منتظر خضور گرمت هستم[گل]

هادی

سلام برادر ارادت داریم

صابر

این خوارج که مسلمون نما بودن بیشتر به شما میخوره چون ما سبزها که از نظر شما سوسول و بی دین هستیم. پیشانی پینه زده نداریم هی قرآن هم نمی خونیم. شما بیشتر به اون خوارج شبیه هستین برادر.

ARASH M

بی ریشه مزدور باز هم که پیدا شد کجا داشتی خون مردم رو تو شیشه میکردی ؟از کدوم قبرستونی سر وکله ات پیدا شد ؟ بسیجی کثیف!!

یک یا حسین تا میر حسین

از منظر عشق رنگ عالم سبز است من عاشقم و رنگ جهانم سبز است در شهر خبر رسیده از بوی بهار رویای همه، زیاد یا کم، سبز است چشمم پر تصویر سیاهی است ولی... روح من از آن روز که زادم سبز است! ابلیس اگر چه در بهشت است هنوز غم نیست، که سرنوشت آدم سبز است! هر چند که از باد خزان می لرزیم اندیشه این شاخه سر خم سبز است با این همه ظلمی که سیاهی کرده است تردید ندارم که خدا هم سبز است!

فدایی رهبر

آقا من برای این سخنان یه کلیپ ساختم آدرس میدم برید ببینید