گزیده سخنان مهم احمدی نژاد در نشست خبری دوشنبه

* اگر چه رییس جهاد دانشگاهی موضوع را پیگیری کرده تا مطمئن شود تا نتیجه نظرسنجی به دست فرد مذکور برسد اما در شب انتخابات و قبل از پایان رای‌گیری وی، با برگزاری مصاحبه خود را پیروز اعلام کرد.
* از روز اول می‌گفتند که اگر ما برنده نشویم، تقلب شده؛ این چه منطقی است؟ مگر می‌شود کسی در انتخابات شرکت کند و از ابتدا بگوید که مردم موظف هستند که به من رای بدهند و اگر ندهند، محکوم هستند؟ این دیکتاتوری مدرن است و ملت ایران هم نشان داده که با دیکتاتورها چطور برخورد می‌کند.
* آنهایی که فرماندهی عملیات را داشتند و آگاهانه سعی کردند به ملت ایران و انتخابات ضربه بزنند ، باید برابر قانون پاسخ دهند. این مطالبه ملت ایران است.
* برخی در دسته‌‌های انتظامی بودند که به نظر من نفوذی بودند که ما شواهد و دلایلی برای این امر داریم که این افراد در لباس دوست ضربه زدند که باید به شدید‌ترین وجه و بر اساس قانون محاکمه شوند.
* نمی‌شود هر کس که از مادرش قهر کرد ، بانک آتش بزند و شیشه بشکند و به مردم آسیب بزند. امیدوارم خدا فرصتی دهد که اینها کار غلط خود را جبران کنند.
* این انتخابات یک نقطه عطف و تجمیع انرژی ملت ایران برای حرکت با سرعت بالاتر و در مسیر درست‌تر و پیگیری اهداف بالاتر بود.
* دشمنان از ماهها قبل از انتخابات با سازماندهی، تجهیز، سرمایه‌گذاری و بکارگیری رسانه‌ها و طراحی‌های پیچیده روانی سعی کردند در مسیر تصمیم گیری ملت ایران به نفع خود اثر گذاری کنند. اما ملت ایران با یک حضور تاریخی و با یک انتخاب تاریخی شکست بسیار سنگینی را به دشمن تحمیل کرد.
* همه ما باید یک دوره دشمن شناسی را طی کنیم.
* مذاکره بر سر پرونده هسته ای را به هیچ عنوان قبول نداریم چون حاضر نیستیم که امتیاز بدهیم.
* پرونده هسته ای ایران وجود خارجی ندارد و فقط پرونده دشمنی دو یا سه کشور در این مذاکرات مطرح است.
* این دو سه کشور با همه چیز مخالف هستند ولی مخالفت های آنان هیچ ارزشی ندارد و برای ما مهم نیست که این کشورها ادای ابرقدرت ها را در می آورند.
* اگر این کشورها با دوستی با ما وارد شوند مطمئن باشند که بیشتر گیرشان خواهد آمد تا اینکه با دشمنی وارد شوند.
* انتخابات و حوادث بعد از آن پیروزی اخلاقی ملت ایران در برابر بد اخلاقان بود.
* ملت ایران در این چند ماه موفق شد بسیاری از زائده‌هایی که به پای ملت ایران بسته شده بود تا سرعت حرکت آن را کند نماید و آلودگی‌هایی را که به بدنه ملت و انقلاب تحمیل شده بود، از دامن انقلاب پاک کند و گام بلندتری به سمت پاکی و زلال بردارد.
* اگر در طول 30 سال و بخصوص چهار سال گذشته به تناوب خبرهای عزت بخش و پیشرفت‌های شگفت از ملت ایران داشتیم، در این دوره این اخبار چند برابر، بلکه هفتگی و روزانه خواهد شد.
* امروز اندیشه دمکراسی لیبرال چه بخواهد چه نخواهد باید دامن خود را از محیط سیاسی بین‌الملل جمع کند و قدرت‌هایی که بیش از 60 سال به طور انحصاری مدیریت جهان را در اختیار داشتند، به پایان راه رسیدند و باید همه مناسبات و بنیان‌های آن و شیوه‌های تعامل دگرگون شود.
* اندیشه لیبرالیسم و روش دمکراسی لیبرال به پایان راه خود رسیده است و اندیشه سرمایه‌داری و اقتصاد سرمایه داری در آستانه اضمحلال است.
* در پاسخ به سوالی مبنی بر توصیه رهبری به مجلس برای دادن رای اعتماد به وزرا: اینکه برخی ها تلاش کنند بار مسوولیت تصمیمات خود را به دوش مقام معظم رهبری و ملت و دیگران بیندازند، کار درستی نیست.
* هیچ کس نباید منتی بر دوش دولت، رهبری عزیز انقلاب و مردم بگذارد، همه وظایف خود را انجام دادند.
* برخی ها در داخل و خارج تلاش کردند پروژه های انتخاباتی را در زمان رای اعتماد تکمیل و یا بازیابی کنند ، اما با اراده قاطع قاطبه نمایندگان مردم در مجلس و هوشمندی آنها این طراحی نیز باشکست مواجه شد.
* آنهایی که می خواستند 8 نفر از وزیران را بیندازند، تا روز آخر تلاش خود را انجام دادند اما اکثریت قاطع نمایندگان مجلس با هوشیاری و بررسی دقیق و با انجام وظیفه کامل، مانع از تحقق این امر شدند و دولتی را با رای بالای نمایندگان مستقر کردند.
* خطاب به زورگویان جهانی: از برج های شیشه ای شکننده پایین بیایید، در شرایط برابر، احترام آمیز با ملتها تعامل کنید.
* ملت ایران ملت مدیریت بحران ها است، ملت پیگیری منافع ملی خود از دل گرد و غبارها و فتنه ها است و تحت هیچ شرایطی ضرر نمی کند.
* آماده مناظره با اوباما رییس جمهور آمریکا در برابر رسانه های گروهی جهان هستم.
* از این پس هیچ عرصه ای از عرصه های بین المللی از حضور پررنگ، قاطع و اثرگذار ایران خالی نخواهد بود.
* منطق ملت ایران در هر عرصه ای قابل عرضه است. بنابر این هیچ ابا و نگرانی داریم و آماده مناظره هستیم.
* ما به وضع موجود عالم معترضیم، برای اصلاح هم راهکارهای درستی داریم، تلاش برای اصلاح را وظیفه قطعی خود می دانیم، بنا براین در تمامی عرصه ها حاضر می شویم.
* دوران حرکت ها و طراحی ها و توافقات پنهانی برای تعیین سرنوشت جهان به پایان رسیده، تک تک آحاد بشر محترم هستند و باید در جریان تحولاتی که بر زندگی آنان تاثیرگذار است قرار گیرند.
* بسته های پیشنهادی دیگری با فهرستی از موضوعات گوناگون برای دسته های دیگری از کشورها آماده شده که به زودی به َآنها خواهیم داد.
* هیچ گاه درباره حقوق مسلم ملت ایران به مذاکره نمی نشینیم.
* آنچه اعلام کردیم گفت وگو و همکاری در دو بخش است، بخش اول فرصت سازی برای استفاده صلح آمیز از انرژی پاک اتمی برای همه کشور ها و دوم سازماندهی یک مدیریت موثر برای جلوگیری اشاعه سلاح های هسته ای و خلع سلاح هسته ای جهانی می باشد.
* پایگاه استدلالات علمی جهان به زودی آغاز به کار خواهد کرد و به تایید دستاوردهای علمی کشورهای مستقل خواهد پرداخت.
* خیلی زودتر از آنچه تحلیلگران پیش بینی می کنند نظام سلطه فرو خواهد ریخت.
* کار خبری و رسانه ای دچار نگاه ابزاری شده است، در عرصه رسانه مشاهده می کنیم که عده ای می خواهند روزنامه ای، مجله ای، سایتی بزنند و ببرند.
* رسانه های ما در حوادث پس از انتخابات در مقابل هجوم رسانه های بیگانه کم آوردند.
* اراده ای از ناحیه دولتهای مستکبر در برابر جبهه لبنان، سوریه، عراق و ایران وجود دارد و نمی خواهند اجازه دهند این جبهه شکل بگیرد.
* به بدخواهان نصیحت می کنیم که شما بیش از 6 سال است که در عراق آدم کشته و زمینه ساز آدم کشی شده اید آیا وضعتان امروز در عراق بهتر از 6 سال گذشته است؟
* 6 سال قبل که آمدید مردم خوشحال شدند، امیدی به شما داشتند و احساس می کردند که در وجود شما انسانیت و احترام به حقوق ملت ها وجود دارد، به همین دلیل از حضور شما استقبال کردند، اما امروز در چه وضعی هستید؟ من به طور قاطع می گویم تقریبا همه ملت های منطقه از شما متنفر هستند.
* من در انتخابات درباره این که خانم ها به کابینه بیایند یا نه اظهار نظر نکردم، حضور خانم ها ابزار سیاسی نیست.
* بیشتر از سه زن در کابینه دولت دهم حضور خواهند یافت.
* تک نرخی کردن سود بانکی در برنامه چهارم دیده شده است؛ دولت هم برنامه ریزی هایش را انجام داده است ولی با مخالفت های گسترده از طرف کسانی که خودشان برنامه را تنظیم کردند، مواجه شد.
* سود ثابت بانکی را ربا می دانیم .
* طرح اصلاح نظام بانکی در دستور کار دولت است و به محض اینکه لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس به تصویب برسد لایحه بانکی، مالیاتی و گمرگی را نیز به مجلس تقدیم خواهیم کرد.
*در تیم اقتصادی دولت تغییرات گسترده نداشتیم و تیم اقتصادی ما ثابت است. وزیر بازرگانی به وزارت نفت رفته است که جزء تیم اقتصادی است و معاون تجارت خارجی ایشان جای وزیر بازرگانی را گرفته و وزیر صنایع هم ثابت هست.
* برای مصون ماندن از دایره نوسانات سنگین دلار قرار شد کشورهای عضو پیمان اکو با ارزهای رایج خودشان مبادله کنند.
* از مهرماه برنامه های مخصوص مسکن اعلام و پیگیری می شود.

/ 5 نظر / 16 بازدید
امید

سلام ممنون از لطفتون اگه تو این مدت مدام مزاحمتون شدیم ببخشید[خجالت] بالاخره بعد از فارغ التحصیلی باید این دوره رو برای گذروندن طرحمون حتما بریم، ان شاء الله سل دیگه همین موقع تمام وقت در خدمتیم البته بلاگ تعطیل نیست، تا بتونم میام سر میزنم التماس دعا داریم، فراوان در پناه حق باشید یا علی [گل]

احسان

سلام و درود به رهبر عظیم الشان جهان اسلام خوشحالم از آشناییتون تبادل لینک ؟ سایه مقام معظم رهبری مستدام http://ahmadeenejad.blogfa.com/post-71.aspx

حافظ

رییس جمهور مملکت رو ببین، ازون ور به وزیرش میگه هلو که آدم میخواد بخوردش و از این ور میگه خط فقر سر کاریه

حمید رضا

سلام دوست عزیز[گل] واقا خسه نباسی بازم ادامه بده بسیار زیبا بود کورشه هرکس نمی تونه سربلندی اسران رو با ریس جمهوری توانا و رهبری عادل رو ببینه با ارزوی موفقیت برای تماام ایرانی های با غیرت[گل]