" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

سازمان عفو بین‌الملل: اسرائیل جنایتکار جنگی است

سازمان عفو بین‌الملل: اسرائیل جنایتکار جنگی است

گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از اسوشیتدپرس حاکیست:عفو بین الملل در نخستین گزارش مشروح خود درباره نقض حقوق بشر در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از اسرائیل خواست به طور علنی متعهد شود که از این پس در مناطق پرجمعیت از توپخانه ، فسفر سفید و دیگر تسلیحاتی که از دقت بالا برخوردار نیستند استفاده نخواهد کرد.

عفو بین الملل که کمی پس از پایان جنگ غزه ،‌ رژیم صهیونیستی را به جنایات جنگی متهم کرده بود اعلام کرد پرسش هایی در این زمینه وجود دارد که چرا تسلیحاتی با دقت بالا مانند گلوله های تانک و بمب ها و موشک ها باعث کشته شدن شمار زیادی از کودکان و دیگر غیر نظامیان شده است .

این سازمان همچنین از اقدام رژیم صهیونیستی در استفاده از گلوله های توپ با دقت پایین تر و فسفر سفید به شدت ابراز تاسف کرده است .

عفو بین الملل همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی را به استفاده از فلسطینیان به عنوان سپرهای انسانی و جلوگیری از دسترسی غیرنظامیان فلسطینی به مراقبت های پزشکی و کمک های بشردوستانه متهم کرده است .

در گزارش عفو بین الملل آمده است نوع حملات رژیم صهیونیستی و شمار بالای تلفات غیر نظامیان در این حملات نشان دهنده عملکرد بدون ملاحظه اسرائیل و نادیده گرفتن جان غیر نظامیان و کوتاهی در تمایز قائل شدن بین اهداف نظامی و غیر نظامی است .

در حملات سه هفته ای رژیم صهیونستی به نوار غزه بیش از هزار و چهارصد فلسطینی ازجمله 900غیر نظامی شهید شدند .

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد نزدیک به سیصد کودک و صدها غیر نظامی دیگر در جنگ غزه شهید شده اند .

گزارش صد و هفده صفحه ای سازمان عفو بین الملل برپایه مدارک و شواهدی است که هیئتی چهار نفره متشکل از یک کارشناس نظامی از دهها منطقه جنگ زده در نوار غزه تهیه کرده است.
:: برچسب‌ها: اسرائیل

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/۱۱