" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

عدالت و پیشرفت ، اولویت‌های دولت دهم

عدالت و پیشرفت ، اولویت‌های دولت دهم

سرانجام پس از ماه‌ها رقابت فشرده میان چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم محمود احمدی نژاد توانست در بی‌نظیرترین و مردمی‌ترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی با کسب 24 میلیون و 527 هزار و 516 رای از مجموع 39 میلیون و 165 هزار و 191 رای پیروز حماسه تاریخی 22 خرداد شود و برای دومین بار پیاپی سکان هدایت قوه مجریه را بدست گیرد. احمدی نژاد که چهار سال قبل با شعار عدالت‌گستری و مبارزه با فساد، مهرورزی، تشکیل کابینه 70 میلیونی، خدمت‌رسانی و توسعه مادی و معنوی کشور کار خود را آغاز کرد، در طول چهار سال گذشته با عمل به شعارهای خود –که تجلی آن در سفرهای استانی هیات دولت آشکار شد- تاییدیه مجدد ملت را برای تداوم خدمت خود بدست آورد. او اینک در آستانه تشکیل دولت دهم خود قرار دارد.
فعالان سیاسی و نخبگان کشور در گفت و گو با ایرنا از اولویت‌های دولت دهم می‌گویند:

**دولت دهم بر حفظ ارزش های انقلاب و اسلام پافشاری کند
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولت دهم مانند گذشته بر حفظ ارزش های انقلاب و اسلام پافشاری کند.
"محمد نبی حبیبی" با اشاره به اینکه دولت دکتر احمدی نژاد از ابتدای تشکیل بر حفظ ارزش های اسلام و انقلاب تاکید داشته است گفت:دولت دهم باید مانند گذشته بر این اصل پافشاری کند.
وی با اشاره به اینکه دولت نهم در سیاست خارجی بسیار خوب عمل کرد و احمدی نژاد مرعوب دولت های زورگو نشد تاکید کرد:در سیاست خارجی در گذشته امتیازات زیادی نصیب دولت نهم شد و این دولت توانست از حقوق ملت ایران در صحنه بین المللی دفاع کند و امیدواریم امروز هم دولت دهم با پیگیری روند گذشته باعث سرافرازی کشور ایران بشود.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید روند خدمت رسانی خود را نیز ادامه دهد اظهار داشت: همان طور که آنان شبانه روزی برای آبادانی ایران تلاش کردند امروز نیز باید این روند را ادامه دهند ،به خصوص باید به مناطق محروم توجه ویژه ای داشته باشند.

ادامه مطلب دارد...


حبیبی افزود: در بحث اقتصادی و در شاخصه های صنعت کشاورزی و خدمات می بایستی دولت از نیروهای توانمندتر از گذشته بهره مند شود و توجه به مسائل اقتصادی که منجر به افزایش تولید و اشتغال می شود باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

**توجه بیش از پیش به مناطق محروم بایداز اولویت های دولت دهم باشد
سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی گفت: توجه بیش از پیش به مناطق محروم، خدمتگزاری و خدمت به مردم باید از اولویت های دولت دهم باشد.
"محمد عظیمی" افزود: رای بیش از 24 میلیونی که رکورد به شمار می رود به دلیل این است که رییس جمهور و دولت نهم با مردم و خدمتگزار مردم بود.
وی اظهار داشت: دولت دهم باید در ادامه برنامه های دولت نهم حرکت کند و نقاط قوت آن را نیز افزایش دهد.
این فعال سیاسی ضمن ضرورت مبارزه با مفسدین، مال اندوزان و کسانی که اشرافی گری را تقویت می کنند، اضافه کرد: باید جلوی مال اندوزان، تعدی و دست اندازی به بیت المال گرفته شود.
عظیمی تاکید کرد: دولت دهم با افزایش نقاط قوت باید با مردم، از مردم و برای مردم باشد، مردمی که در روز 22 خرداد حماسه 40 میلونی آفریدند.
سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی اعتلا، رشد و شکوفایی کشور را نیز دارای اهمیت بسیاری دانست و تصریح کرد: دولت دهم می تواند با پشتوانه آرا مردم در مقابل دشمنان مقتدرانه ایستادگی کرده و کشور را اعتلا دهد.

**احمدی نژاد روند خدمت رسانی به نقاط محروم را ادامه دهد
دبیر کل جامعه زینب(س) با تاکید بر ادامه روند خدمت رسانی به نقاط محروم از سوی دولت دهم تاکید کرد:دکتر احمدی نژاد مردی از جنس مردم و انصافا رییس جمهوری پرکار و مردمی است، او با ادامه روند خدمت رسانی به نقاط محروم خدمت بزرگی به مردم محروم کشورمان می کند.
"مریم بهروزی" با اشاره به اینکه رای بالای مردم به دکتر احمدی نژاد وظیفه او را سنگین تر می کند اظهار داشت: احمدی نژاد هم اکنون مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد او باید با خدمات ویژه خود از مردم قدرشناسی کند.
وی با اشاره به اینکه رای 24 میلیونی مردم ایران به دکتر احمدی نژاد، قدردانی از زحمات ویژه او در طول چهارسال گذشته بود افزود: مردم با رای میلیونی خود به احمدی نژاد ثابت کردند که قدردان او هستند و مطمئنا احمدی نژاد نیز با خدمات خوب خود مانند گذشته به این محبت آنان پاسخ می دهد.
بهروزی تاکید کرد: احمدی نژاد انصافا رییس جمهوری پرکار،مردمی و خدمتگزار است او از جنس مردم است و انگیزه خدمت به مردم را دارد.
دبیر کل جامعه زینب(س) ساماندهی وضعیت اقتصادی را یکی دیگر از اولویت های دولت نهم دانست و اظهار داشت: ساماندهی اقتصادی و پایین آوردن نرخ تورم و کمک به معیشت قشر آسیب پذیر یکی از دغدغه های مهم دولت دهم است.
وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد در کابینه اش باید از افراد قوی و کارآمد استفاده کند افزود: دولت دهم با کابینه ای قوی دولتی کارآمدتر از گذشته خواهد بود.

**عدالت و پیشرفت محور فعالیت دولت قرار گیرد
قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: اولویت های دولت دهم باید مبتنی بر محور عدالت و پیشرفت و ادامه گفتمان انقلاب اسلامی که در دولت نهم بر آن تاکید شد، باشد.
"لطف الله فروزنده" افزود: شاخص های اصلی گفتمان انقلاب اسلامی خدمت و ارتباط با مردم، ساده زیستی و مردمی بودن است و در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری مشخص شد که مردم به این گفتمان و مشی حکومتی رای دادند به همین دلیل نیاز به استمرار این راه است.
وی اظهار داشت: استمرار فعالیت های دولت نهم در چارچوب اسناد بالادستی نظام، سیاست های اصل 44 و قانون برنامه پنجم با موضوع پیشرفت و عدالت که به تحقق سند چشم انداز کمک می کند، باید در اولویت باشد.
این فعال سیاسی با اشاره به سفرهای استانی تصریح کرد: سفرهای استانی کمک بسیاری به دولت برای شناخت مشکلات مردم و حل آن کرد و مردم نیز خدمت بی منت دولت را در انتخابات 22 خرداد ارج نهادند.
فروزنده با اشاره به حضور 85 درصدی مردم در انتخابات اضافه کرد: رییس جمهور با رای نزدیک به 25 میلیون و همچنین روحیه شجاع خود می تواند در عرصه بین المللی قدرتمندانه تر حضور یابد و از این ظرفیت و پشتوانه مردم برای منافع ملی در مجامع بین المللی تلاش کند.
فائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص حوادث اخیر پس از انتخابات گفت: این حوادث نشان داد که دشمن به دنبال این است که از هر موضوعی سوءاستفاده کند و دولت دهم می تواند در مقابل استکبار حرکت قدرتمندانه تری داشته باشد.
وی با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی 4 برنامه قبلی توسعه گفت: در کنار برنامه پنجم که با رویکرد عدالت و پیشرفت بود، باید تحول و تغییر در ساختارهای اقتصادی نیز مدنظر باشد چرا که راه حل مشکلات اقتصادی، تغییر است.

**دولت با قدرت بیشتر مبارزه با مفسدان اقتصادی را پیگیری کند
رییس گروه حقوق مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) با تاکید بر پیگیری روند مبارزات دولت با مفسدان اقتصادی اظهار داشت:دولت دهم باید همانند گذشته بر مبارزه با مفسدان اقتصادی تاکید داشته باشد.
"عطاءالله بیگدلی" با اشاره به اینکه انتخابات با تمام حواشی اش پایان یافته و مردم باید تلخی برخی روزها را فراموش کنند ، افزود: دولت دهم باید به پشتوانه 24 میلیون رایی که دارد با خدمات ویژه خود کام مردم را شیرین کند.
وی با اشاره به اینکه ثمره اعتماد مردم به دولت ادامه روند خدمت رسانی دولت دهم است ، گفت: دولت دهم باید با پیگیری خدمات گذشته خود قدرشناس مردم باشد.
وی تاکید کرد:دولت باید با تجربه چهارساله خود گام در چهار سال دوم گذارد و نخبگان حامی دولت نیز باید با تعامل جدی تری با دولت پیش بروند تا کارها کارشناسی تر پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه دولت باید اولویت های اقتصادی و فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار دهد ، افزود: دولت باید در بحث های مربوط به اصلاح نظام بانکی و مالیاتی، افزایش تولید، ادامه سازندگی و بحث سفرهای استانی با جدیت فعالیت های خود را ادامه دهد.
رییس گروه حقوق مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) گفت:دولت باید همانند توجه به تحول اقتصادی به تحولات فرهنگی نیز توجه ویژه ای داشته باشد و به بحث های مربوط به فرهنگ بیشتر بپردازد.
وی با اشاره به اینکه سیاست خارجی ما باید موازی سیاست داخلی پیگیری شود ، افزود: دولت نباید به این دلیل که ما در برهه ای مشکل داخلی داشتیم از سیاست خارجی غافل بماند بلکه باید سیاست خارجی را بهتر از گذشته پیگیر کند.
بیگدلی با اشاره به موفقیت های ایران در عرصه سیاست خارجی در دولت نهم اظهار داشت:دولت دهم باید قوی تر از گذشته مواضع ایران را پیگری کند و از کنایه های دشمنان و بیگانگان هراس به خود راه ندهد.
وی در ادامه تاکید کرد: دولت دهم باید همانند گذشته بر مبارزه با مفسدان اقتصادی تاکید کند و دست این مفسدان را قطع کند.
بیگدلی با اشاره به اینکه بسیاری از اغتشاشات گذشته هر چند جنبه ظاهرا سیاسی داشت ولی در باطن جنبه اقتصادی داشت، گفت: دست باندهای قدرت به روشنی در این اغتشاشات دیده می شد ، آنان می خواستند با ایجاد اغتشاش دولت را درگیر مسائل امنیتی کنند تا از مسائل اقتصادی منحرف شود.
وی تاکید کرد:دولت باید با قدرت بیشتری در بحث مبارزه با مفسدان اقتصادی پیش برود و قوه قضاییه و مجلس هم نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

**احمدی نژاد مانند گذشته شجاعانه از منافع ایران در عرصه بین الملل دفاع کند
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین و سردبیر جام هفته با اشاره به دستاوردهای خوب دولت نهم در عرصه سیاست خارجی تاکید کرد:احمدی نژاد در دولت دهم شجاعانه و جسورانه تر از گذشته از حقوق و منافع ملت ایران در عرصه بین المللی دفاع کند.
"مهدی اسماعیلی" با اشاره به مبارزه دولت با باندهای فساد تاکید کرد: دولت دهم باید مصمم تر از گذشته با فساد مبارزه کند و به مقابله با باندهای قدرت و ثروت بپردازد.
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر ادامه روند خدمت و گسترش عدالت از سوی دولت دهم اظهار داشت: دولت دهم با تکیه بر تجربیات گذشته خود می تواند بهتر از گذشته به مردم ایران خدمت کند.
وی تعیین مدیران کارآمد را یکی از اولویت های دولت دهم دانست و افزود:تعیین مدیرانی کارآمد و شایسته می تواند در پیشبرد اهداف دولت موثرتر باشد، همچنین استفاده از نخبگان سیاسی در امور مختلف می تواند در پیشرفت کشور تاثیرگذار باشد.
این کارشناس سیاسی با اشاره به شجاعت دکتر محمود احمدی نژاد در عرصه سیاست خارجی افزود:احمدی نژاد در گذشته به خوبی توانست در عرصه سیاست خارجی موفق عمل کند امروز نیز با توجه به فعالیت برخی از بیگانگان و دشمنان در انتخابات، احمدی نژاد باید در روابط ایران با آنان دقت کند.

**احمدی نژاد در عرصه سیاست خارجی دوباره عزت را به ایرانیان هدیه دهد
عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان با اشاره به قدرتمند بودن ایران در عرصه سیاست خارجی در زمان دولت نهم تاکید کرد:احمدی نژاد در عرصه سیاست خارجی دوباره عزت را به ایرانیان هدیه کند.
حجت الاسلام "حمید امیدی" فعالیت های دولت دهم را استمراردهنده و ادامه دهنده فعالیت های دولت نهم دانست و اظهار داشت: دولت نهم صاحب چهار سال تجربه در کشورداری است و مطمئنا قوی تر و کارآمدتر از گذشته این روند را پیگیری می کند.
وی با اشاره به اینکه دولت احمدی نژاد دولت 70 میلیون ایرانی است تاکید کرد: دولت دهم با تشکیل کابینه قوی تر انتظارات مردم را برطرف می کند. این دولت، دولت همه مردم است چه کسانی که رای داده اند و چه کسانی که رای نداده اند.
وی تاکید کرد: مردم در دهه چهارم انقلاب خواهان عدالت و پیشرفت در کشورشان هستند و می خواهند دولت با افزایش بهره وری ، پشرفت در علم و فناوری، بها دادن به ارزش های انسانی، کم کردن فاصله طبقاتی، افزایش امنیت اخلاقی و اجتماعی، حاکم کردن انضباط اجتماعی و وجدان کاری برای سرفرازی و عزت مردم ایران تلاش کند.
امیدی با اشاره به اینکه ایران در عرصه سیاست خارجی بسیار موفق بوده است، گفت: شجاعت و جسارت احمدی نژاد در طول چهار سال دولت نهم، عزت و سرفرازی را به ملت ایران هدیه داد امیدواریم این روند مانند گذشته در دولت دهم نیز پیگیری شود.

**مسیر مهرورزی و خدمت رسانی به مردم باید مشی دولت دهم نیز باشد
معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: مسیر خدمت رسانی به مردم همراه با مهرورزی همچنان باید همچون دولت نهم جز شیوه‌ها و مشی اصلی دولت دهم باشد.
"حمید رضا ترقی" افزود: با توجه به شعارهای رییس جمهور در انتخابات دهم، شرایط کنونی کشور در داخل و صحنه بین المللی به نظر می رسد دولت باید تمام تلاش خود را برای تحقق شعار پیشرفت و عدالت به کار گیرد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه پرداختن به چند اولویت در این دوره ضروری به نظر می رسد، اضافه کرد: تقویت سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی و اعتماد سازی در جامعه که بر اثر فریب سیاسی رقبای انتخاباتی آسیب دید باید با مهرورزی و سعه صدر دولت افزایش یابد.
وی تاکید کرد: همچنین سرمایه اجتماعی به دست آمده در نظام جمهوری اسلامی باید مجددا بازسازی و به جای اول قبل از انتخابات بازگردد.
ترقی با اشاره به اینکه اصولگرایان چه در مجلس و چه دولت، 4 سال آینده برای اثبات کارآمدی در اداره مطلوب کشور، فرصت دارند، تصریح کرد: دولت باید از همه پتانسیل اصولگرایان برای افزایش کارآمدی اجرایی و برخورداری از ظرفیت عظیم اصولگرایان استفاده کند.
به گفته وی، دولت باید ضمن تقویت انسجام و وحدت بین اصولگرایان، کارآمدی این قشر را در جامعه برای مردم اثبات کند تا تضمینی برای ادامه حضور اصولگرایان در امور اجرایی و اداره کشور باشد.

**توسعه پایدار جزء اولویت های دولت باشد
دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی گفت: توسعه پایدار و سرمایه گذاری در امور زیربنایی که منجر به تولید می شود، باید از اولویت های دولت دهم باشد.
"حبیب الله بوبور" افزود: تولید سبب ارتقا رفاه مردم و تامین نیازهای جامعه می شود و این توسعه پایدار به معنی واقعی است.
وی اظهار داشت: اتمام برنامه های دولت نهم و استفاده از امکانات بالقوه موجود از دیگر اولویت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
بور بور با بیان اینکه استفاده از امکانات بالقوه موجود می تواند برای نظام مثبت و تاثیر گذار باشد، ادامه داد: برنامه داشتن برای اقتصاد سالم از مهمترین شاخص هایی است که به عدالت واقعی منجر می شود.
دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به محور برنامه پنجم توسعه با عنوان پیشرفت و عدالت گفت: دولت باید برای پیاده سازی این برنامه با محورهای مذکور تلاش بسیاری کند.

**دولت دهم گفتمان پیشرفت و عدالت را تداوم بخشد
دبیر سیاسی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد:دولت دهم گفتمان پیشرفت و عدالت را مانند گذشته تداوم بخشد.
"محمد کاظم انبارلویی" اظهار داشت:دولت دهم با پشتوانه 24 میلیون رای مردم و مشارکت 85 درصدی ،هم اکنون اقتداری دارد که هیچ یک از دولت های پیشین نتوانست این اقتدار را در صحنه های بین المللی و جهانی کسب کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های دولت دهم فساد ستیزی و پاکسازی نهادها و نظام از فساد است افزود:مبارزه با فقر و فساد باید در این دولت با شتاب بیشتری پیگیر شود تا ان شاءالله مردم بتوانند شاهد دست های پاک در نظام باشند .
وی با تاکید بر تداوم گفتمان پیشرفت و عدالت گفت: امروز مردم مطالبات معیشتی مشخصی دارند و انتظار دارند گفتمان عدالت در دولت دهم ادامه یابد و دولت باید بر این اساس خدماتش را به دهک های پایین جامعه و مردم محروم و مستضعف اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد ارتباط معقول با نخبگان کشور دارد افزود:احمدی نژاد در دولت دهم می خواهد از نخبگان استفاده ویژه ای کند.
وی تاکید کرد:با توجه به درهم ریزی کنونی خطوط تشکل ها و احزاب، ما نیازمند به نوسازی و بازسازی فضای سیاسی در داخل هستیم مطمئنا با هوشمندی که از احمدی نژاد سراغ داریم، او می تواند به نحو احسن این بازسازی را انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه دولت دهم باید با اقتدار بیشتری در مقابل دشمنان بایستد اظهار داشت: دولت باید سیاست تهاجمی خود در برابر زورگویان را حفظ کند.

**دولت دهم دست دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی را رو کند
کارشناس مسائل سیاسی و فارغ التحصیل دانشگاه تگزاس A&M آمریکا تاکید کرد: دولت دهم باید دست "دانه درشت‌ها" و مفسدان اقتصادی را رو کند.
دکتر "علی اکبر دادخواه" با اشاره به فعالیت های خوب دولت نهم در عرصه سیاست خارجی افزود: مطمئنا احمدی نژاد در دولت جدیدش روند گذشته و حتی بهتر از آن را پیگیری می کند و دوباره نام ایران را در عرصه های بین المللی به عنوان کشوری قدرتمند مطرح می کند.
این استاد دانشگاه صنعتی اصفهان بر ادامه روند خدمت رسانی دولت دهم تاکید کرد و افزود: کمک به مناطق محروم و بی بضاعت جامعه باعث شد که امروز مشکلات روستاها و نقاط دورافتاده به کم ترین حد ممکن برسد.
وی افزود: احمدی نژاد از ابتدا هم شعار خدمت به مردم را مطرح می کرد، او از جنس مردم است و به همین دلیل است که چنین محبوبیتی را در میان مردم دارد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه احمدی نژاد باید دست دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی را رو کند تاکید کرد: زمان آن رسیده که این مفسدین شناسایی شده و مجازات شوند.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه برخی ها سکوت در مقابل این افراد را به نفع نظام می دانند گفت: من مخالف این حرف هستم سکوت در برابر این افراد به ضرر نظام است و ممکن است نظام با وجود چنین افرادی در خطر بیفتد.
وی تاکید کرد: امیدواریم قوه قضاییه همانند دولت بر مبارزه با این افراد تاکید کند و مانند گذشته سکوت اختیار نکند.
:: برچسب‌ها: انتخابات, دکتر محمود احمدی نژاد

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/۱٠