" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

درخواست بسیج دانشجویی از دادستان کل کشور

درخواست بسیج دانشجویی از دادستان کل کشور

متن نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ به دادستان کل کشور به شرح ذیل است:
دادستانی محترم کل کشور
سلام علیکم
احتراما در خصوص حوادث اخیر کشور لازم دیدیم نکاتی به حضور معروض داریم:
خلق حماسه شکوهمند و کم‌نظیر 22 خرداد بدون شک از مقدرات الهی و الطاف رحمانی خداوند تبارک و تعالی است که بر ملت ایران نازل گردید و با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری به دست ملت غیور و فهیم ایران اسلامی به وقوع پیوست و همچون برگ زرینی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی می‌درخشد. حماسه‌ای که بیش از پیش بر عظمت و قدر و منزلت ملت در نزد جهانیان افزود و مایه مباهات دوستان انقلاب اسلامی و مسلمین و مستضعفین جهان شد و دشمنان قسم خورده با بیش از همیشه مایوس و درمانده کرد.
شکی نیست که نامزدهای محترم نیز با شرکت خود به عنوان کاندیدای ریاست‌ جمهوری در این انتخابات، سهم قابل ملاحظه‌ای در خلق این حماسه عظیم داشته‌اند.
لکن متاسفانه اعمال گفتار و مواضع میرحسین موسوی و دوستانشان بعد از انتخابات و به خصوص اصرار و پافشاری غیرقانونی ایشان در اعتراض به اعلام اولیه نتایج انتخابات از طریق کانال‌های غیرحقوقی بر خلاف قوانین مصرح موضوعه کشور و از راه تحریض و تحریک هوادارانشان به برپایی تظاهرات و اعتراض‌های خیابانی، خسارات جبران‌ناپذیر و هزینه‌های سنگین را بر کشور تحمیل نمود که جبران آن به سادگی و به زودی ممکن نبوده و شاید غیرممکن باشد.

ادامه مطلب دارد...


این حوادث خسارات سنگین مادی و معنوی به بار آورد که بدون شک مقصر و عامل اصلی آنها موسوی می‌باشد. خساراتی چون ایجاد بدبینی در کسر عظیمی از مردم به صداقت نظام اسلامی و خدشه ‌وارد نمودن به وجاهت انقلاب اسلامی در نزد جهانیان، تالمات روحی قاطبه مردم و مومنین، تلخ نمودن کام ملت پس از شیرینی شرکت در انتخابات و ایجاد ترس و دلهره و ناامنی در بسیاری از مردم کشور که این اقدامات غیرقانونی موجبات فعالیت گروهی از محارب و مفاسد را نیز فراهم گردانید تا دست تطاول به سوی بیت‌المال و اموال عمومی و خصوصی دراز نموده و با به آتش کشیدن و غارت اماکن و اموال عمومی و خصوصی و سرقت از آنها به مدت یک هفته، کشور را ناامن نمایند تا بدانجا که عده‌ای از مردم عزیز کشور را نیز به قتل رسانده و مجروح نمایند.
موسوی خواسته یا ناخواسته در بسیاری از موارد مباشر یا معاونت در ارتکاب جرایمی هستند که در این مدت در شهرهای مختلف کشور به خصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است.
گر چه خسارات معنوی که اعمال و رفتار و گفتار ایشان برای کشور به بار آورده است، قابل جبران نمی‌باشد، اما اعمال ایشان طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده است و بدینوسیله با توجه به مستندات زیر از آن مقام محترم قضایی به عنوان مدعی‌العموم خواهان رسیدگی قاطعانه، عاجل و بدون هیچگونه مسامحه هستیم.
مهمرین جرایم عبارتند از 1 ـ مباشرت در بر هم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی حرکات غیرقانونی ایشان که با دادن اطلاعیه از هواداران خود می‌خواستند با نماد خاص و به صورت غیرقانونی و بدون کسب مجوز از مقامات ذی‌صلاح به خیابان‌ها بریزند و خود نیز با حضور در این مجامع موجبات تحریک و تشویق بیشتر قانون‌شکنان را فراهم می‌نمود، از مصادیق بارز بر هم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی است. مطابق این ماده: هر کس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه، جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوان تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن بر هم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از 2 تا 10 سال محکوم می‌شود.
2 ـ مباشرت در اجتماع و تبانی در ارتکاب جرائم، مطابق ماده 610 قانون مجازات اسلامی هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند، در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد، به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهند شد.
3 ـ مباشرت در افترا و توهین و هتک حرمت اشخاص، موسوی در موارد متعدد و با استفاده از الفاظی چون شعبده‌بازی دست‌اندرکاران انتخابات و صدا و سیما ، صحنه‌آرایی خطرناک، متصدیان بی‌امانت‌، ‌توجیه گریان دروغگو ‌، خائن به آرای مردم ، برنامه‌ریزی پشت پرده برای دستکاری در انتخابات و اقدام به هتک حرمت مقامات مسئول در انتخابات، موضوع مواد 609، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی نموده‌اید. مطابق ماده 609 قانون مجازات اسلامی هر کس با توجه به سمت یکی از روسای سه قوه یا معاونان رییس‌جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید، به سه تا شش ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا 50 هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.
مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را به طور صریح نسبت دهد، یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون،آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا 74 ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد.
ماده 698 قانون مجازات اسلامی هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویق اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هر گونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت راسا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحا یا تلویحا نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم شود.
4 ـ مباشرت و معاونت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، موسوی با برپایی تظاهرات غیرقانونی و ایراد سخنان خلاف واقع علیه نظام و ایراد اتهامات متعدد و در بیانیه‌های خویش مانند طرح بازی بزرگ توسط مقامات ، حاکمیت دروغ و استبداد، روند پرمخاطره ، تخلفات و کارشکنی‌های متعدد و نارسایی‌های گسترده، تزلزل ارکان نظام ، وجود ‌توجیه‌گران دروغگو در نیروهای موثر نظام، برخوردهای غیرقانونی و خشونت‌بار با منتقدان منجر به مصدومیت و شهادت هموطنان، اقدامات وحشیانه در کشتار مردم ، برخوردهای سبعانه و حمله به بانک‌ها و ادارات و اموال مردم از سوی‌ اصحاب‌، تقلب و دروغ برای تکمیل طرح خود هم مباشرت در تبلیغ علیه نظام اسلامی نموده و هم با فراهم آوردن خوراک تبلیغاتی برای شبکه‌های خبری رسانه‌های خارجی و دشمنان نظام آنان را در ارتکاب این جرم معاونت می‌نماید.
مطابق ماده 500 قانونی مجازات اسلامی هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی یا به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یک سال محکوم خواهد شد. هر کس عالما عامدا وقوع جرم را تسهیل کند. معاون جرم محسوب می‌شود.
5 ـ مباشرت و معاونت در اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی و ممانعت از کسب و کار،با توجه به اینکه تجمعات موسوی بدون مجوز قانونی بوده و موجب اخلال در نظم و کسب و کار مردم می‌گردد، از مصادیق بارز ماده 618 قانون مجازات اسلامی می‌باشد که مطابق آن هر کس با هیاهو و جنجال و حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد و مطابق ماده 620 همین قانون اگر به صورت دسته جمعی واقع شود، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم خواهد شد.
6 ـ معاونت در محاربه و افسادفی‌الارض، مطابق ماده 183 قانون مجازات اسلامی هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دسته به اسلحه ببرد، محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشد " و طبق تبصره 3 این ماده "میان سلاح سرد و سلاح گرم فرقی نیست. " همچنین مطابق ماده 182 همین قانون "هر فرد یا گروهی که طرح براندازی حکومت اسلامی را بریزد و برای این منظور سلاح و مواد منفجره تهیه کند و نیز کسانی که با آگاهی و اختیار امکانات مالی مؤثر یا وسایل و اسباب کار و سلاح در اختیار آنها بگذارند، محارب و مفسد‌ فی‌الارض و نیز مطابق ماده 687 قانون فوق‌الذکر هر کس در وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه‌های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز، پست و تلگراف و تلفن و مراکز فرکانس و رادیو تلویزیون و متعلقات مربوط به آنها اعم از سد و کانال و انشعاب لوله‌کشی و نیروگاه‌های برق و خطوط انتقال نیرو و مخابرات(کابل‌های هوایی یا زمینی یا نوری) و دستگاه‌های تولید و توزیع و انتقال آنها که به هزینه یا سرمایه دولت یا با سرمایه مشترک دولت و بخش غیردولتی یا توسط بخش خصوصی برای استفاده عمومی ایجاد شده و همچنین در علایم راهنمایی و رانندگی و سایر علایمی که به منظور حفظ جان اشخاص یا تامین تاسیسات فوق یا شوارع و جاده نصب شده است، مرتکب تخریب یا ایجاد حریق یا از کار انداختن یا هر نوع خرابکاری دیگر شود، بدون آنکه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد، به حبس از سه تا 10 سال محکوم خواهد شد، که بنابر تبصره یک همین ماده در صورتی که اعمال مذکور به منظور اخلاق در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی باشد، مجازات محارب را خواهد داشت. از آنجا که تمامی جرایم فوق به وقوع پیوسته است، لذا موسوی نیز که با اصرار و تاثیرات متعدد مبنی بر پیگیری اعتراض خود از طرق غیرقانونی و با آگاهی از عواقب کار و عمل غیرقانونی خود وقوع این جرائم را تسهیل نموده است، معاونت در جرائم مذکور محسوب می‌شوید.
7 ـ معاونت در اخلال در نظم جامعه و ایجاد خوف موضوع تبصره‌های مولد 203 و 208 قانون مجازات اسلامی
8 ‌ـ معاونت در منازعه موضوع ماده 615 قانون مجازات اسلامی
9 ـ معاونت در احراق و تخریب و اتلاف اموال موضوع مواد 675 الی 671 قانون مجازات اسلامی
ممکن است ایراد شود که برای تحقق معاونت در جرم ‌وحدت قصد با مباشر جرم ضرورت دارد که باید اشاره نماییم که تکرار یک عمل از سوی موسوی با وجود اطلاع از امکان بروز حوادث مجرمانه و نیز اعلام ایشان مبنی بر اینکه حاضرند همه گونه هزینه‌ای را بپردازند می‌تواند قرینه‌ای بر قاصد بودن ایشان باشد.
:: برچسب‌ها: میرحسین موسوی, انتخابات

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/۱٠