" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

ایران مقتدرانه از پس اغتشاشگران بر آمد

ایران مقتدرانه از پس اغتشاشگران بر آمد

"سمیر عبید " نویسنده و تحلیل‌گر سیاسی عراق با درج مقاله‌ای با عنوان "به این دلایل ایران در هرج و مرج کور وارد نمی شود. " نوشت: روشی که غرب و آمریکا در برابر ایران در پیش گرفته عبارت است: از انقلاب مخملی، ایجاد درگیری به بهانه خونخواهی و سپس محاصره سیاسی و دیپلماتیک.
این تحلیل‌گر عرب با اشاره به تلاش غرب و آمریکا در برانگیختن احساسات جوانان ایرانی پس از انتخابات ایران به صرف ادعای تقلب در انتخابات، نوشت:این تحرکات دوام زیادی نیافت به ویژه پس از خطبه‌های نماز جمعه که در آن آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر معظم ایران توانست فتنه و ادامه آن را برای کشور و همچنین مقدمه چینی آمریکا و کشورهای غربی برای این آشوبها را به خوبی تبیین کند. رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه‌های نماز جمعه حامیان نامزدهای مختلف را از اغتشاش بر حذر داشت.

ادامه مطلب دارد...


این نویسنده عرب اقدام مقتدرانه نظام جمهوری اسلامی را در برخورد با اغتشاشگران و مداخلات خارجی ستود و نوشت: غرب تلاش می‌کرد ارتش ایران به خیابانها بریزد و پس از آن اعتراضات مردم در خیابانها ادامه‌دار شود همانند آنچه در برخی دوره‌ها در لبنان اتفاق افتاد. با این حال ایران صبور است. ارتش را از این معرکه دور نگه داشت، صف اصلاح طلبان و اغتشاشگران را از هم جدا و با روشهای مختلف برای آرامش اوضاع تلاش کرد‌ که این خود دلیل اقتدار واقعی نظام ایران در برابر مداخلات غیر اخلاقی و منافقانه صرف است.
این تحلیل‌گر عرب حوادث اخیر در ایران را موضوعی داخلی دانست و نوشت: آنچه در ایران اتفاق می‌افتد حرکت سیاسی داخلی و طبیعی است و به امور داخلی ایران مربوط می‌شود.
سمیر عبید نحوه برخورد غرب در قبال حوادث اخیر ایران آن هم با ادعای آزادی و حقوق بشر را به باد انتقاد گرفت و با اشاره به کشتار مردم عراق، افغانستان، سومالی، پاکستان، فلسطین و... با سلاحهای غربی و آمریکایی نوشت: غرب با ریختن اشک تمساح برآزادی و حقوق بشر در ایران و کشورهای دیگر در امور آنها دخالت می‌کند. این در حالی است که مردم عراق، افغانستان، سومالی، پاکستان، فلسطین و... با سلاحهای غربی و آمریکایی و اسرائیلی در برابر دیدگان غرب کشته می‌شوند ولی صدایی از مدعیان طرفداری از حقوق بشر شنیده نمی‌شود.
این نویسنده عرب با اشاره ظلم و ستم‌هایی که غرب علیه مردم کشورهای جهان روا داشته‌، نوشت : آنان به کشورهای مظلوم عراق، فلسطین، لبنان و ایران ظلمهای زیادی کرده‌اند.
سمیر عبید از ایران به عنوان کشوری پیشرفته و از جایگاه قوی مردمی یاد کرد و نوشت: شیفتگان آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گروه بسیار بزرگی هستند و نیروهای نظامی هم با او رابطه عمیق عاطفی دارند. او مرجع تقلید مردم است و مردم تابع رهبر و گوش به فرمان او هستند. آنان به راحتی می‌توانند فتنه اغتشاشگرانی را که مخالف مردم‌اند از بین ببرند.
:: برچسب‌ها: ایران, انتخابات

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/۱٠