" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

جزییات دستگیری تعدادی از نیروهای سفارت انگلیس از زبان وزیر اطلاعات

جزییات دستگیری تعدادی از نیروهای سفارت انگلیس از زبان وزیر اطلاعات

به گزارش ایرنا، محسنی اژه‌ای در گفتگویی افزود: سفارت انگلیس در جریانات و اغتشاشات اخیر هم از طریق رسانه‌ها و هم از طریق نیروهای محلی خود نقش مهمی داشته است.
وزیر اطلاعات به تحرکات نیروهای محلی انگلیس در صحنه اغتشاشات اخیر اشاره و تصریح کرد: از جمله کارهایی که این سفارتخانه انجام داده این بود که تحت پوشش نیروهای محلی افرادی را در بین اغتشاشگران می‌فرستاد و مطالب مورد نظر خود را هم به آنها و هم به جامعه القا می‌کرد.
وی افزود: آنها با استفاده از بعضی اغتشاشگران احیانا اخباری را در این زمینه جمع‌آوری می‌کردند که تعدادی از کسانی که به صورت مشخص در این اغتشاشات بودند، شناسایی و از آنها فیلم و عکس تهیه شده است.
محسنی اژه‌ای به احضار افراد شناسایی شده در اغتشاشات اخیر که به عنوان کارمند محلی سفارت انگلیس مشغول فعالیت بوده‌اند، اشاره کرد و گفت: تعدادی از این افراد که فیلم و عکس از آنها در اغتشاشات اخیر تهیه شده بود احضار شده‌اند که در نهایت بعد از تحقیقات اولیه برخی از آنها آزاد و برخی هم نگهداری شده‌اند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم صفشان را از اغتشاشگران اخیر جدا کرده‌اند افزود: از این به بعد اگر افرادی بخواهند به خیابان‌ها بیایند قطعا خود مردم و به‌طور طبیعی نیروهای انتظامی با آنها برخورد می‌کنند.
:: برچسب‌ها: انتخابات

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/٧