" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

اظهارت تحریک آمیز یک فرمانده آمریکایی علیه ایران

اظهارت تحریک آمیز یک فرمانده آمریکایی علیه ایران

"مایک مولن" در گفت و گوهای جداگانه ای با شبکه های تلویزیونی فاکس نیوز و سی بی اس گفت که حمله آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران می تواند نتایج ناخواسته و غیرقابل پیش بینی درپی داشته باشد.
وی در عین حال تاکید کرد که کشورش نباید هیچ گزینه ای را در قبال ایران منتفی بداند.
رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: من یکی از کسانی هستم که در ارتباط با حمله به ایران مدتی است که نگران می باشم, زیرا این حرکت می تواند موجب بی ثباتی بسیاری شده و عواقب آن نیز قابل پیش بینی نیست.
وی اظهارداشت: تهاجم نظامی به تجهیزات هسته ای ایران می تواند واکنش های عظیم خونینی را بران منافع آمریکا در سراسر جهان به همراه داشته باشد.
مولن افزود: از سوی دیگر تاسیسات هسته ای ایران نیز می تواند موجب بی ثباتی بسیاری باشد, و هم اکنون سئوال اینجاست که کدامیک بدتر هستند؟
"جو بایدن"، معاون رییس جمهور آمریکا هم در اظهاراتی دوگانه در حالی از یک سو از آمادگی برای مذاکره با ایران سخن گفته افزوده است, " آمریکا نمی تواند کشور دیگری را متعهد کند که عملی را انجام دهد و یا ندهد".
بایدن به شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا گفت: اسراییل می تواند برای خودش در مورد ایران تصمیم بگیرد.
وی افزود: اسراییلی ها با در نظر گرفتن منافع خود می توانند تصمیم بگیرند که با ایران یا هر کشور دیگری چگونه رفتاری داشته باشند.چه ما موافق باشیم و چه موافق نباشیم. آنها این حق را دارند تا طبق خواسته خود تصمیم بگیرند.
بایدن گفت هیچ کشوری هم نمی تواند بر اقدامات ما تاثیر گذاشته و یا اینکه به ما بگوید چگونه باید رفتار کنیم.
:: برچسب‌ها: ایران, آمریکا

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/۱٥