" اتحاد اتحاد اتحاد اتحاد "

دولت ایران باید در برابر این طاعون رنگی قاطعانه عمل کند

دولت ایران باید در برابر این طاعون رنگی قاطعانه عمل کند

پروفسور "الکساندر دوگین "، ژئوپلیتیسین و تحلیلگر سیاسی مشهور روسی، درباره مسائل اخیر پس از انتخابات ایران اظهار داشت: همه آنچه که در ایران اتفاق می افتد، تنها نقشه آمریکاست.
وی افزود: مگر این میزان تطابق بین جوانان، رسانه های غربی، اینترنت، طبل و دهل‌ها، شعارهای غربی و ایجاد تفرقه بین گروه های دولتی مشهود نیست؟ همه اینها را ما در اوکراین، گرجستان، صربستان، مولداوی و کشورهای دیگر دیده ایم. اینها به این معنی است که آمریکا تصمیم دارد نمونه مورد پسند خود را در ایران هم امتحان کند.
دوگین در ادامه اضافه کرد: جوانان آزادی می خواهند و به این ترتیب آمریکایی ها در همه جا فهم و آگاهی این بخش از جامعه را به بازی می‌گیرند. هر بار تکنیک های جدید و نمایش های جدیدی ابداع می کنند و با آن جوانان همه دنیا را مست می‌کنند. متاسفانه ایران هم استثنا نیست. این بار جناح اولیگارش که پول هایشان در بانک های غربی انباشته شده است، این بنزین را به آتش تبدیل کرد. اما من فکر نمی‌کنم که بخش اصلی جامعه ایران بخواهد که کشورش به سرنوشتی مشابه اوکراین و یا گرجستان دچار شود و به واشنگتن اجازه نمی‌دهد نقشه خود را عملی کند.
این ژئوپلیتیسین مشهور روسی می افزاید: اگر ایران در مسیر سیاست آمریکا قرار گیرد، تمامیت ارضی آن مورد تهدید قرار خواهد گرفت. این بدان معناست که دولت ایران اکنون باید قاطعانه عمل کند و اجازه ندهد این طاعون رنگی در این کشور سنتی و قدیمی توسعه یابد.
دوگین در پایان خاطرنشان می کند: اگر انقلاب رنگی در ایران به پیروزی برسد، آن روز خیلی دور نخواهد بود که ببینیم آمریکایی‌ها این گزینه را در روسیه هم تمرین می‌کنند. یعنی نگرانی جدید "روند دموکراسی "، طبق گفته ایدئولوژی آمریکایی، در همه اوراسیا بوجود می آید و این بدان مفهوم است که همه کشورهای ما در آتش آنها گرفتار خواهند شد.
:: برچسب‌ها: انتخابات

نویسنده : دانشجو
تاریخ : ۱۳۸۸/٤/٧